Spolupracujme

Vážení přátelé,

nabízím Vám jednu z možností, jak se vyjádřit k tématu pražské periferie. K tomu nám poslouží tento redakční systém WordPress. Ke každému příspěvku můžete uvádět své komentáře, připomínky na téma periferie Prahy, vést k tomuto tématu diskuzi s ostatními, upozornit na novinky . Upozorněte a pozvěte ostatní na konání různých společenských akcí … Stačí jen uvést Vámi zvolené jméno (přezdívku, pseudonym, novinářskou zkratku apod.) a e-mailovou adresu (ta se zobrazí jen administrátorovi).  První Váš komentář schvaluje administrátor, další jsou zveřejňovány automaticky. V komentáři může být jen jeden URL odkaz na jiné stránky. Je to prevence proti spamu a komentáře s více odkazy jsou automaticky mazány. Žádné jiné další údaje jako telefon, bydliště, věk atd. se neuvádějí.

Pokud cítíte potřebu publikovat své práce většího rozsahu je lepší vypracovat příspěvek, který Vám umožní vkládat obrázky, videa, využít Shortkódy apod.  Stačí jen napsat komentář k nějakému příspěvku (např.”Toužím napsat příspěvek”) a já Vám co nejdříve pošlu přihlašovací údaje s tím, že přihlašovací jméno bude stejné jako na komentáři. Jako spolupracovník na úrovni redaktora můžete tvořit nové příspěvky. Můžete se tady literárně vyřádit na jakýkoliv námět. Samozřejmě každý příspěvek kontroluje šéfredaktor, který spoluodpovídá za obsah příspěvků i komentářů.

Těším se na spolupráci.

Dodržujte Etický kodex    Práva uživatelů ve WP    Ochrana osobních dat

5 komentáře “Spolupracujme

 1. Toto je ten prostor pro Vaše komentáře, diskuzi, pozvánky na různé akce, Vaše objevy apod., které jsou blízké tématice pražské periferie. Samozřejmě můžete komentáře psát v rubrikách k jednotlivým příspěvkům.

  1. doplnění k tématu Libocký dvůr
   Dobrý den,

   Posílám ještě podrobnější popisky. Protože si všechna jména nevybavím, tak jenom orientačně na co si vzpomenu. Paradoxně si vzpomenu spíše na jména koní.

   1 – tam bych nic nepřidávala.

   2 – na dvoře před kanceláří (vlevo bytovka), v popředí kůň Persián, vlevo kůň Tibor – 1967

   3 – před stájemi – v pozadí jízdárna a tubus na seno – kobylka Rena -1966

   4 – tady také není co dodat pouze rok 1977

   5 – tady bych fotografii přiřadila ke dvěma pod názvem konfrontace. Je to stejný pohled ale

   trošku více z dálky a více zprava

   6 – pouze doplnění rok 1969

   7 – U trati – kobylka Aranka – 1969

   8 – po tréninku – kůň Harlekýn

   9 – pohled přes překážky k trati.

   Je zajímavé, jak se něco vybaví, i s odstupem času. Měla jsem jednu fotku , na které jezdci vyjíždějí z hlavní brány ale bohužel není k nalezení i když jsem se snažila. Jediné co jsem našla je zápisník z jezdeckých hodin. Ale to je tak asi vše.

   Jedna fotka, kterou jsem objevila trošku mapuje hlavní bránu ale bez koní a hlavně je tam osoba, která to překrývá. Úplně jsem zapomněla, že tam vedla od statku vysoká zeď.

   Ještě jednou děkuji za spolupráci a přispění ke zviditelnění dílčí části historie statku.

   S přáním hezkých a dnů Jiřina Kajtarová

  2. Dobrý den, paní Kajtarová. Moc se omlouvám, ale až teď jsem objevil Váš příspěvek z 23.1. Komentáře k fotkám doplním. Mějte se hezky J. Šerák

  3. Dobrý den, v rámci letního seriálu pořadu ČT Z metropole, kde se věnujeme několika tratím z Prahy a výletům do okolí, sháním někoho, kdo by dokázal mluvit k historii těchto nádraží: Dejvice-Veleslavín-Ruzyně. Sháním pamětníka, který třeba u/na nádraží bydlel, milovníka vlaků, nebo prostě milovníka místní historie. Dokázal byste mi poradit? Natáčet budeme 6. 6. dopoledne, nepotřebuju nic obsáhlého. Díky moc, Magda Šulcová (605 560 869)

  4. Dobrý den, paní Šulcová. Je mi líto, ale o nádražích toho moc nevím. Ve výčtu vám schází ještě zastávka Liboc (mezi Veleslavínem a Ruzyní). Odkaz na text Vašeho dotazu jsem zveřejnil v komunitě na FB „Libocká parta“. Snad se někdo z pamětníků najde.
   Zdraví Vás a úspěch pořadu Vám přeje Jaroslav Šerák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *